Jubilejné jazdy autobusu na linke č. 93

Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. si tento rok pripomína 30. výročie svojho vzniku a pri tejto príležitosti bude dňa 25. 11. 2023 (sobota) mimoriadne vypravený autobus s číslom linky 93. Číslo linky má svoje odpodstatnenie a nesie so sebou symbol v podobe roku založenia dopravného podniku (1993).

Autobus typu Karosa B961 (s interným číslom 115) bude premávať po trase „Žel. stanica“ „Kvačalova, DPMŽ“ – „Hájik“ – „Závodie“ – „Hliny“ – „Solinky“ – „Vlčince“ – „Aut. nástupište“, pričom bude vytipovaných päť fotozastávok, na ktorých si budú môcť cestujúci autobus odfotiť. Na linke č. 93 budú vykonané tri spoje s časmi odchodov o 11:00, 13:00 a 15:00 hod zo zastávky „Žel. stanica“. Autobus pre nástup a výstup cestujúcich zastaví v každej zastávke uvedenej v cestovnom poriadku, ktorý nájdete na tomto odkaze. 

Na palube mimoriadne vypraveného autobusu linky č. 93 sa o pohodlie cestujúcich postará sprievodný personál. Cestovanie na mimoriadnej linke bude síce pre všetkých cestujúcich bezplatné, avšak sprievodný personál bude záujemcom rozdávať dva typy pamätných cestovných lístkov distribuovaných špeciálne na príležitosť pripomienky 30. výročia vzniku dopravného podniku.

Pamätné cestovné lístky budú vyhotovené v dvoch druhoch exemplárov. Konkrétne pôjde o historický cestovný lístok, s jasným odkazom na minulosť, ktorý si budú môcť cestujúci označiť na historickom označovači cestovných lístkov, podobne, ako to bolo štandardom v roku 1993.

Druhý cestovný lístok bude prezentovať súčasný grafický a technologický trend, bude obsahovať jubilejné logo a cestujúci si ho budú môcť označiť na súčasnom označovači cestovných lístkov. Okrem cestovných lístkov, vyhotovených špeciálne pre túto príležitosť, budú pre cestujúcich pripravené ešte ďalšie malé prekvapenia.

Tešíme sa na vašu účasť.

nostalgiou spomíname na uplynulých 30 rokov a s optimizmom sa dívame na ďalších 30 rokov.

- DPMŽ -

Naspäť

Používate integrované cestovné lístky pri cestovaní linkami MHD v tarifnej zóne 100 - MESTO Žilina?Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.