IDS ŽSK

Integrovaný dopravný systém Žilinského samosprávneho kraja (IDS ŽSK) predstavuje spojenie viacerých druhov verejnej dopravy. V praxi to znamená, že cestujúci, ktorí využívajú verejnú osobnú dopravu, budú môcť cestovať s jedným cestovným lístkom rôznymi dopravnými prostriedkami – vlakom, prímestským autobusom či mestskou hromadnou dopravou.

I. fáza Integrovaného dopravného systému Žilinského samosprávneho kraja pokrývala územie Rajeckej doliny, mesta Žiliny a územie Kysúc po Čadcu. Okrem Dopravného podniku mesta Žiliny s.r.o. sa do IDS ŽSK zapojila aj Slovenská autobusová doprava Žilina, a.s. a Železničná spoločnosť Slovensko, a.s.

Od 30. 07. 2023 je spustená II. fáza Integrovaného dopravného systému Žilinského samosprávneho kraja, ktorá sa rozšírila o nové územie: Bytčiansko, Terchovsko, Strečniansko, Skalitskú a Makovskú dolinu a tiež zapojila i nového dopravcu ARRIVA Liorbus, a.s. Momentálne IDS ŽSK pokrýva kompletne 4 okresy: Žilina, Bytča, Čadca a Kysucké Nové Mesto. 

Organizátorom IDS ŽSK je spoločnosť Integrovaná doprava Žilinského kraja, s.r.o., ktorej zriaďovateľmi sú Žilinský samosprávny kraj a mesto Žilina.

 

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE 

Všetky potrebné informácie týkajúce sa fungovania Integrovaného dopravného systému Žilinského samosprávneho kraja nájdete na tomto odkaze.

 

Zaujímavé odkazy:

Schéma tarifným zón IDS ŽSK (od 30.7.2023)

Cenník cestovným lístkov IDS ŽSK (od 30.7.2023)

Prepravný poriadok IDS ŽSK (od 30.7.2023)

Leták IDS ŽSK (od 30.7.2023)

Používate integrované cestovné lístky pri cestovaní linkami MHD v tarifnej zóne 100 - MESTO Žilina?Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.