Výluka trolejbusových liniek č. 1, 5, 6

Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. informuje cestujúcich, že v termíne od 6. 10. 2023 od 10.00 hod. do 8. 10. 2023 do 23.00 hod. bude výluka trolejbusovej dopravy, ktorej dôvodom je prepojenie trakčného vedenia na novej križovatke z ulice Vysokoškolákov a Obchodnej ulice.
 
Napäťová výluka sa bude týkať úsekov:
  • AUPARK - Vlčince (linka č. 5),
  • Štefánikovo námestie - Vlčince (linky č. 1,5 a 6)
a z toho dôvodu nebudú úseky prejazdné pre spoje vyššie uvedených trolejbusových liniek.

Trasy liniek č. 1, 5 a 6 budú odklonené na Predmestskú a Košickú ulicu, pričom na zastávke "Sv. Cyrila a Metoda" sa napoja na pôvodnú trasu.
V piatok (6.10.2023) budú v čo najväčšej miere na trolejbusové linky č. 5 a 6 nasadené autobusy, ktoré budú premávať po pôvodnej trase po Spanyolovej ulici okolo nemocnice. Zároveň bude od 10.00 hod. zavedená kyvadlová doprava v úsekoch "Aupark - Sv. Cyrila a Metoda" (linka č. 5) a "Štefánikovo námestie - Sv. Cyrila a Metoda" (linky č. 1 a 6).
 
Cez víkend (7.10. - 8.10.2023) budú na uvedené trolejbusové linky nasadené autobusy a prevádzka bez obmedzení.
 
Od pondelka (9.10.2023) budú všetky trolejbusové a autobusové linky premávať bez obmedzení. Spoje linky č. 6 budú opätovne zachádzať aj pred OC Dubeň a trasa linky č. 30 sa vráti z obchádzkovej trasy (Ul. Za plavárňou) na Ul. Vysokoškolákov. Zároveň sa obnoví zastávka "Internátna" (smer centrum) pri poliklinike ŽILPO a zruší sa dočasná zastávka "Internátna" (smer Žilinská univerzita) na obchádzkovej trase.
 
- DPMŽ -
Fotogaléria k novinke:
Obchádzková trasa linky č. 6<br/>DPMŽ Obchádzková trasa linky č. 5<br/>DPMŽ

Naspäť

Používate integrované cestovné lístky pri cestovaní linkami MHD v tarifnej zóne 100 - MESTO Žilina?Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.