Cestovný poriadok v mobile

Dopravný podnik ponúka cestujúcim možnosť mať cestovný poriadok stále so sebou prostredníctvom aplikácie "Cestovný poriadok v mobilnom telefóne".

Aplikácia ponúka možnosť vyhľadania spojenia medzi zastávkami, odchody spojov z vybranej zastávky a zobrazenie cestovného poriadku vybranej linky.
 

ANDROID

Pre mobilné telefóny vybavené OS Android sú pripravené dva druhy aplikácie:

1. "on-line" aplikácia JRm - ide o aplikáciu s nutnosťou pripojenia mobilu na internet, pretože všetky potrebné dáta cestovných poriadkov sa nachádzajú na serveri. 
Výhodou je, že aplikácia ponúka vždy aktuálne informácie cestovných poriadkov a tak nie je potrebná jej aktualizácia po každej zmene cestovného poriadku.
Po stiahnutí je potrebné aplikáciu nainštalovať.

Pozn.: k dispozícii je aktualizácia aplikácie z 2. februára 2015 (verzia 2.5.1), ktorá obsahuje opravu zobrazenia smerov okružných liniek a zároveň poskytuje lepšie vyhľadávanie spojenia.

Odkaz na stiahnutie pre OS AndroidJRm 

 

2. "off-line" aplikácia CP_DPMZ - ide o aplikáciu bez nutnosti pripojenia mobilu na internet, a preto je potrebné aplikáciu po každej zmene cestovného poriadku aktualizovať. 
Po stiahnutí je potrebné aplikáciu nainštalovať.

Súbor na stiahnutie: CP_DPMZ.apk 
 

 JAVA

Pre mobilné telefóny podporujúce aplikácie v programovacom jazyku JAVA je pripravená aplikácia CP_DPMZ. Ide o "off-line" aplikáciu, a tak na jej používanie nie je potrebné internetové pripojenie. Avšak po každej zmene v cestovnom poriadku je nutné aplikáciu aktualizovať.

Aktuálnosť aplikácie je možné skontrolovať prostredníctvom porovnania dátumu kompilácie, ktorý nájdete v aplikácií nasledovne: 
Menu/7-Nápoveda/Dátum kompilácie.

Aplikáciu nie je potrebné po stiahnutí inštalovať, ale iba prekopírovať do ľubovoľnej zložky v telefóne.

Súbor na stiahnutie: CP_DPMZ.jar - súbor na kopírovanie
                                 CP_DPMZ.jad 
 

 Návod na obsluhu aplikácie (JAVA) 

  

 iOS

Pre mobilné telefóny založené na operačnom systéme iOS (Apple) je pripravená aplikácia JRmTá dokáže pracovať v móde "on-line" tzn. s potrebným pripojením mobilného telefónu na internet, ako aj v "off-line" móde, kedy sa dáta cestovného poriadku stiahnu do mobilného telefónu. 

Pozn.: k dispozícii je aktualizácia aplikácie z 13. februára 2015 (verzia 1.0.8), ktorá obsahuje opravy chýb.

Odkaz na stiahnutie pre iOSJRm 

 

Windows Phone

Pre mobilné telefóny pracujúce na platforme Windows Phone je pripravená aplikácia JRmVyužívať ju možno v dvoch režimoch a to buď v  "on-line" (na korektné fungovanie je potrebné mať prístup internet) alebo v "off-line" móde (dáta cestovného poriadku sa po prvom pripojení na internet stiahnu do mobilného telefónu, pričom ďalšie internetové pripojenie nie je nutné). 

Pozn.: k dispozícii je aktualizácia aplikácie z 26. februára 2015 (verzia 1.0.3), ktorá obsahuje opravy chýb.

Odkaz na stiahnutie pre Windows PhoneJRm 

 

 Aktualizácia aplikácií

Aktualizácia "off-line" aplikácií cestovného poriadku v mobile (CP_DPMZ.apkCP_DPMZ.jar) sa vykonáva opätovným stiahnutím a inštaláciou novej aplikácie. 

Upozornenie: Pred inštalovaním (kopírovaním) novej verzie je potrebné starú verziu úplne odinštalovať a až následne inštalovať (kopírovať) novú verziu.

Platnosť aktualizácie od: 1.4.2015

(Dátum kompilácie: 25.3.2015 - aktualizácia obsahuje úpravy cestovných poriadkov liniek MHD platných od 1. apríla 2015.) 

Fotogaléria

JRm aplikácia pre android CP_DPMZ aplikácia pre Android CP_DPMZ aplikácia pre JAVA JRm aplikácia pre Windows Phone JRm aplikácia pre iOS

Želáte si dostávať aktuálne informácie? Prihláste sa do mailinglistu alebo využite odber správ pomocou RSS.

Zúčastnite sa Dňa otvorených dverí DPMŽ, ktorý sa uskutoční 15.9.2018?

Archív ankiet
en English version
Vyhľadanie spojenia
Vymeniť