Informácia - dočasné odstraňovanie zastávkových prístreškov

Ako už niektorí cestujúci postrehli, na niektorých zastávkach na sídliskách Vlčince a Solinky sa začala demontáž zastávkových prístreškov. Vlastníkom a správcom zastávok MHD je Mesto Žilina, ktoré malo so súkromnou spoločnosťou euroawk zmluvu spred roku 2006 o vybudovaní a prenájme zastávkových prístreškov na viacerých zastávkach v meste. Nakoľko sa v priebehu roka 2019 bude pokračovať v projekte rekonštrukcie zastávok MHD na ďalších 20-tich zastávkach, pristúpilo Mesto a spoločnosť euroawk k dohode o odstránení prístreškov, aby bol zabezpečený hladký priebeh rekonštrukcie zastávok v projekte financovanom z prostriedkov EÚ z operačného programu IROP.

Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. bol dnes (21.2.2019) informovaný, že niektoré prístrešky už boli odstránené a preto pristupuje k provizórnemu riešeniu s umiestnením cestovných poriadkov na zastávkach. Zároveň dôjde na niektorých zastávkach k dočasnému odstráneniu predajných automatov na papierové cestovné lístky, až do momentu, kedy bude zabezpečené ich opätovné osadenie provizórnym riešením.

Ospravedlňujeme sa cestujúcim za vzniknutý diskomfort až do doby, kedy dôjde k celkovej rekonštrukcii zastávok. Veríme, že po skončení projektu budú podmienky na zastávkach MHD vo vyššej kvalite a budú plniť svoj účel vo forme poskytovania informácií a ochrany cestujúcich pri čakaní a cestovaní žilinskou MHD.

Naspäť

Želáte si dostávať aktuálne informácie? Prihláste sa do mailinglistu alebo využite odber správ pomocou RSS.

Zúčastnite sa Dňa otvorených dverí DPMŽ, ktorý sa uskutoční 15.9.2018?

Archív ankiet
en English version
Vyhľadanie spojenia
Vymeniť