Spustenie prevádzky elektrobusov - POZVÁNKA

Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. a Mesto Žilina pozývajú všetkých cestujúcich a priaznivcov MHD na oficiálne spustenie prevádzky dvoch elektrobusov typu Škoda 26SH01, ktoré sa uskutoční dňa 

19. decembra 2018. Oficiálna časť programu sa začne o 13:30 hod. prezentačnou jazdou zo zastávky „Brodno“ (viď priložený cestovný poriadok) za účasti primátora mesta Žiliny Petra Fiabáne a bude sprevádzaná kultúrnym hudobným doprovodom. Súčasťou jazdy bude aj odvoz žiakov z Brodna do Vrania (zastávka „Labutia“). 

Následne bude program pokračovať na Hlinkovom námestí krstom oboch nových elektrobusov o 14:00 hod. Na záver bude pre zúčastnených pripravená krátka prezentačná jazda okolo centra mesta, počas ktorej si budú môcť cestujúci vychutnať jazdu novým nízkopodlažnými ekologickými elektrobusmi Škoda 26SH01. 

Spustenie prevádzky dvoch kusov elektrobusov predstavuje zavŕšenie obnovy vozidlového parku autobusov, ktoré sa začalo už v roku 2014. Za obdobie uplynulých štyroch rokov bolo zaradených do prevádzky presne 19 nízkopodlažných autobusov s dieslovým pohonom, 16 nízkopodlažných autobusov s hybridným pohonom a dva elektrobusy. Spomínané dva nové elektrobusy budú jazdiť výhradne na elektrickú energiu a nebudú tak produkovať žiadne emisie. Svojou jedinečnosťou a použitými technológiami predstavujú technologický vrchol súčasného vozidlového parku dopravného podniku. Preto nás veľmi teší, že týmto spôsobom môžeme aj my pomôcť k skvalitneniu čistoty ovzdušia v našom meste.

 

CESTOVNÝ PORIADOK PREZENTAČNEJ JAZDY

ZASTÁVKA ČAS ODCHODU
Brodno  13:30*
Brodňanská 13:32
Labutia 13:40
Námestie hrdinov 13:47
Kysucká 13:49
Železničná stanica 13:51
Nám. A. Hlinku 13:55

 *upozorňujeme všetkých záujemcov o absolvovanie prezentačnej jazdy, že z organizačných dôvodov je potrebné prísť na zastávku „Brodno“ min. 10 minút pre časom odchodu elektrobusov tzn. 13:20 hod.

- DPMŽ -

 

Projekt „Modernizácia vozidlového parku nákupom autobusov MHD v Žiline“ je spolufinancovaný Európskou úniou z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Naspäť

Želáte si dostávať aktuálne informácie? Prihláste sa do mailinglistu alebo využite odber správ pomocou RSS.

Zúčastnite sa Dňa otvorených dverí DPMŽ, ktorý sa uskutoční 15.9.2018?

Archív ankiet
en English version
Vyhľadanie spojenia
Vymeniť